Най-малко 50 души пострадаха, след като автомобил се вряза в тълпа в американския град Ню Орлиънс. 10 от тях са в критично състояние. Шофьорът на пикапа най-вероятно е употребил алкохол. Според властите не се касае за терористично нападение. Сред пострадалите има и служители на полицията. Най-малкият от ранените е на 3 години. Виновникът за тежкия инцидент е арестуван.
Очевидци разказаха пред местните медии, че младежът, управлявал колата, е бил явно пиян. Той блъснал няколко автомобила с хора, изскочил на тротоара и се врязал в контейнер за смет.Инцидентът стана в събота вечерта в центъра на града по време на празнично шествие от поредицата празници около Марди гра. По това време в града пристигат хиляди туристи. Припомняме, че вчера подобен инцидент имаше и в Германия. Поне трима души пострадаха, единият от които тежко. Заподозреният избягал, размахвайки нож. Полицейските служители били принудени да стрелят по него. Нападателят бе ранен и откаран в болница.
Още от Свят
Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус
Туск подчерта, че Полша ще направи всичко възможно да защити единството на Европа в подкрепата за Украйна
Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер
Сърбите се доверяват много повече на Русия и Китай, отколкото на ЕС
Русия получава доверието на 58,4% от анкетираните сръбски граждани, Китай - 54,5%, ЕС - 39,8%