7 Юни, 2026

Пеевски: Радев да замълчи, хора загинаха заради егото му

Пеевски: Радев да замълчи, хора загинаха заради егото му
Делян Пеевски, снимка: БГНЕС

Обвързан е със семейни назначения и връзки с командването на ВВС

"Опитът на Радев да прехвърля проблемите от болната глава на здравата издава единствено страх и политическа немощ. С поредната трагедия във ВВС, в която в мирно време България даде свидни жертви, заради съмнителна пиар акция на главнокомандващия и последвалите словесни атаки от негова страна в стил “крадецът вика дръжте крадеца” трябва да се отвърне само с едно - не дай Боже никой да дава на България това, което се случи заради него - да загиват хора, заради егото му."

Това каза председателят на ДПС Делян Пеевски в отговор на нападките на Румен Радев.

"Най-малкото, което може да направи Радев е да замълчи", допълни Пеевски, цитиран от Дарик.

"А ортаците му, с които той е обвързан и със семейни назначения и връзки - командващият ВВС генерал-майор Димитър Петров и бригаден генерал Николай Русев, командир на 3-а авиобаза незабавно да подадат оставки, ако в тях е останала войнска чест и достойнство." - добави той.

Сподели:
Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“!  Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона

Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“! Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона

Бившият държавен глава отбеляза, че по случая „Баба Алино“ все още не е чута официалната позиция на ДНСК.

Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?

Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?

Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ

Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ

Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“

Коментари (0)