25 Май, 2026

Комисар Тошко Бързилов: София се размина с инцидент от мащабите на "Хитрино"

Комисар Тошко Бързилов: София се размина с инцидент от мащабите на "Хитрино"

Няма опасност около бензиностанцията на Цариградско шосе

В момента няма опасност за населението, няма създадена концентрация за взрив. Това заяви пред БНР комисар Тошко Бързилов от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, след като вчера кола се вряза в резервоар за газ на столична бензиностанция.

„Цяла нощ имаше 4 пожарни екипа и 1 химически автомобил за замерване на концентрацията на газ, 2 екипа на Столична община и 4 екипа на полицията. Създадена е организация за пропускане на движението и за окончателно ликвидиране на произшествието. Ще бъдат предприети действия за пълното обезопасяване на мястото. И при най-малката опасност за възникване на взрив от изпускане на газ нашите екипи ще останат на място и ще обезопасяват района“, обясни той в интервю за предаването „Преди всички“.

Комисар Бързилов смята, че в късния следобед окончателно да бъде отстранен рискът. По думите му не е имало техническа възможност да се източи резервоарът с пропан-бутан, а изпускането на газа в атмосферата е било единствената възможност. Количествата на изпускане бяха така регулирани, че да не се допусне взривоопасна концентрация, добави той. Комисар Бързилов подчерта, че благодарение на всички структури, работили по случая, е избегнат инцидент от мащабите на Хитрино. 
Сподели:
Кърлежи ухапаха 107 души само за няколко дни в Русе

Кърлежи ухапаха 107 души само за няколко дни в Русе

Лекарите препоръчват да се използват репеленти не само за кожата на тялото, но и такива, които са предназначени за импрегниране на дрехите

Омбудсманът на Благоевград: Закъсняхме! Говорим си пред блок, пред който загина дете

Омбудсманът на Благоевград: Закъсняхме! Говорим си пред блок, пред който загина дете

Полицията потвърди, че участниците в събирането, на което са били двамата непълнолетни - починалото момиче и тежко раненото момче, са употребявали наркотици

Трагедията в Благоевград: Ден на траур в памет на загиналото непълнолетно дете

Трагедията в Благоевград: Ден на траур в памет на загиналото непълнолетно дете

Не е изключено в основата на трагедията да стои използването на наркотици. Непълнолетното момче, което беше открито заедно с падналото починало момиче, беше транспортирано с хеликоптер в тежко състояние в болница „Пирогов“.

Коментари (0)