9 Април, 2026

Комисията за контрол над службите пак не събра кворум, за да изслуша временния шеф на ДАНС Деньо Денев

Комисията за контрол над службите пак не събра кворум, за да изслуша временния шеф на ДАНС Деньо Денев

Ротационният председател Златан Златанов даде 15 минути академичен толеранс, но на заседанието така и не се появиха други членове, освен Ивайло Лазаров от "Величие" и Димитър Гюров от "Възраждане".


Комисия за контрол над службите за сигурност, прилагането и използването на специалните разузнавателни средства и достъпа до данните по Закона за електронните съобщения отново не успя да проведе своето заседание поради липсата на кворум. Днес в ресорната парламентарна комисия трябваше да бъде изслушан изпълняващият функциите председател на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) Деньо Денев, предаде репортер на БГНЕС. 

И.ф. председател на ДАНС Деньо Денев трябваше да бъде изслушан по два въпроса – какви са причините за водната криза в страната и последващите рискове за националната сигурност, както и каква дейност осъществява групировката "КУБ" на територията на Република България и представлява ли тя заплаха за националната сигурност.

Ротационният председател на Комисията за контрол над службите за сигурност Златан Златанов даде 15 минути академичен толеранс, но на заседанието така и не се появиха други членове, освен Ивайло Лазаров от "Величие" и Димитър Гюров от "Възраждане". 

И.ф. председател на ДАНС Деньо Денев дойде на заседанието, придружен от шефа на ДАНС-Варна Димитър Димитров. 

На влизане в зала Денев запази мълчание пред медиите. 

Очаквайте подробности. І БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Царят е гол или грандиозният провал на Тръмп в Иран

Царят е гол или грандиозният провал на Тръмп в Иран

„Поставихме един нестабилен, нарцистичен луд начело на страната ни"

Зеленски отговори остро за скандала около „Дружба“: Не искам Русия да печели от каквото и да било

Зеленски отговори остро за скандала около „Дружба“: Не искам Русия да печели от каквото и да било

Той също така отбеляза, че обемите петрол, транспортирани по този маршрут, не оказват съществено влияние върху световните цени

Иран ще пропуска през Ормузкия проток не повече от 15 кораба дневно

Иран ще пропуска през Ормузкия проток не повече от 15 кораба дневно

Според руската агенция ТАСС, това е в съгласие със сключеното примирие със САЩ