Известният философ, лингвист и писател окачестви пред АФП като „смешно“ и „невярно“, че е сътрудничила на Първо главно управление на ДС
Известният философ, лингвист и писател Юлия Кръстева окачестви пред АФП като „смешно“ и „невярно“, че е сътрудничила на Първо главно управление на ДС и е вербувана години след като е успяла да напусне България.
По този повод Евтим Костадинов, председател на Комисията за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на армията, заяви в ефира на БНР: „Ще направим всичко възможно утре, след 9.30 часа, всички архивни материали, които са послужили на членовете на Комисията за установяването и обявяването на принадлежността на Юлия Кръстева, да бъдат качени на сайта на комисията“.
„Всеки, който желае, може да влезе в рубриката „Проверявани лица“ и да се запознае от А до Я с всички необходими документи, които Комисията е използвала и си е послужила, за да вземе това решение“, добави Костадинов.
Той заяви, че Комисията няма писмена информация дали и кога Кръстева е прекратила сътрудничеството си с ДС и появилите се след това служби.
„Става дума за една продължителност в контактите със съответните служби или оперативен работник, което дава основание да се направят няколко извода в различни посоки. Първият извод е, че ако е искала да прекрати, е можела в първите две-три години, след като е установила своето пребиваване във Франция, да намери начин да преустанови контакта“, каза още председателят на Комисията.
Още от България
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта
В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община
Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова
Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.
Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите
"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."