Koнтролът, който Държавната комисия по хазарта (ДКХ) осъществява над хазартната дейност в страната е неефективен, установяването и санкционирането на нарушенията е ненавременно и неефикасно, а проверките на игралното оборудване са ненавременни. Това са изводите на отговорното за дейността на комисията Министерство на финансите, което предлага реорганизация на контролното звено.
В проекта за промени на устройствения правилник на комисията и документите към него, публикувани за обществено обсъждане, се казва, че в организацията на дейността на ДКХ съществуват затруднения и тя не упражнява добре своите регулаторни и контролни функции. Липсата на отделно звено за правни дейности и раздробяването им в две отделни дирекции нарушава оперативността, е установило министерството. Ползвателите на услуги на комисията пък са потърпевши от липсата на координация и субординация в нея.
Щатът на комисията е за 49 души. Сега финансовият министър Владислав Горанов предлага трима да бъдат съкратени, като бройките бъдат прехвърлени към министерството. Процесуалното представителство на комисията ще се осъществява от юрисконсулти в общата администрация, а функциите на отделните звена в нея ще бъдат определени наново, така че да заработят по-качествено, се казва в оценката за въздействието на нормативния акт.
Владислав Горанов
Министерство на финансите предлага реорганизация на контролното звено
Фактор

Коментари (0)