18 Май, 2026

Коморовски: Западът да не отстъпва пред Путин

Коморовски: Западът да не отстъпва пред Путин

Владимир Путин

Руският държавен глава опитва да получи максимума от случващото се в момента. Това обяви някогашният държавен глава на Полша Бронислав Коморовски, цитиран от портала Fakt.

Дипломатът обяви, че няколко пъти се е срещал с Владимир Путин. Той е убеден, че руският представител действа много внимателно.

Той не би предприел крайни действия, само защото нещо му е хрумнало. В момента опитва да държи всички в напрежение, за да може да получи повече от ситуацията.

Коморовски обяви, че руският държавен глава ръководи с търпелива пресметливост. Важно е Западът да отстоява своята позиция.

Ако неговите представители решат да направят отстъпки, тогава Путин ще излезе с нови искания. Не бива да има притеснение от възможни крайни изявления.

Коморовски смята, че е много вероятно нещата да се решат дипломатично.
Сподели:

Коментари (0)

Пред заплахата от Тръмп и Русия: ЕС тайно копнее за завръщането на Великобритания

Пред заплахата от Тръмп и Русия: ЕС тайно копнее за завръщането на Великобритания

Британските лейбъристи нарушиха табуто с план за повторно присъединяване на Обединеното кралство към ЕС, но Брюксел предупреждава: Пътят обратно няма да е по правилата на Лондон

Безмилостна Русия: Мощни удари с дронове по Одеса и Днепър

Безмилостна Русия: Мощни удари с дронове по Одеса и Днепър

При вражеската атака са били ударени жилища, училища и детски градини, ранявайки 11-годишно момче, 59-годишен мъж и още трима

Украински дронове разтърсиха Москва, руските ястреби беснеят срещу Кремъл

Украински дронове разтърсиха Москва, руските ястреби беснеят срещу Кремъл

Серията от украински удари срещу Москва и Московска област разкри напрежение сред руските военни среди, а ултранационалистически блогъри обвиниха Кремъл в провал на противовъздушната отбрана