Дебатите по време на форума ще са с фокус върху задълбочаващата се криза в световния океан заради прекомерен улов, замърсяване и промените в климата. Сред разглежданите теми ще е и добивът на полезни изкопаеми от морското дъно.
Във френския град Ница стартира конференция на ООН за океаните. Целта на форума е подкрепа и по-нататъшни действия за опазване и устойчиво използване на океанските ресурси.
ООН предупреждава, че океаните са изправени пред "извънредна ситуация".
Дебатите по време на форума ще са с фокус върху задълбочаващата се криза в световния океан заради прекомерен улов, замърсяване и промените в климата, съобщават от БНТ.
Сред разглежданите теми ще е и добивът на полезни изкопаеми от морското дъно.
Участие са заявили държавни и правителствени ръководители от повече от 50 страни, сред които и България.
Съединените щати обаче не изпращат своя делегация.
Над 5000 полицаи ще охраняват 5-дневното събитие. По време на форума се очаква да има и протестни демонстрации.
Още от Свят
Нови войници от Северна Корея за Русия: експерт посочи къде може да ги хвърли в бой
„Като един от вариантите те могат да се превърнат в острието на копието, което да настъпи към Черниговска област", смята той
Кога Украйна ще има собствена балистични ракети: Зеленски разкри сроковете
Той отбеляза, че е проведено съвещание, посветено на подготовката на украинската балистична програма и изпълнението на задачите по антибалистичната програма FREYJA.
Италиански боклукчии издириха в сметта печеливш лотариен билет за 1 млн. евро. Върнаха го!
Директорът на компанията Роберто Никола Тоскано определи случая като „истинско чудо