24 Май, 2026

Консервативен британски депутат подкрепи идеята за назначаване на временно правителство на Джеръми Корбин

Консервативен британски депутат подкрепи идеята за назначаване на временно правителство на Джеръми Корбин

Консервативният депутат Гуто Беб подкрепи идеята за назначаване на временно правителство начело с Джеръми Корбин, за да се предотвратят щетите от евентуално излизане от Европейския съюз без сделка, пише британския вестник The Independent, цитиран от "Фокус" .
Беб разкритикува депутатите, които се противопоставиха на идеята, след като либерал-демократите я нарекоха „глупост“.
„Тези, които казаха, че ще направят всичко необходимо за да предотвратят дълготрайните щети от (Брекзит) без сделка трябва да приемат насериозно подобна оферта.“, заяви Беб.
„Със сигурност считам, че краткосрочно правителство на Джереми Корбин е по-малко вредно, отколкото цялостните щети, които биха били причинени от Брекзит без сделка.“, добави депутатът на консерваторите.
Ръководителят на Лейбъристката партия, Джеръми Корбин призова Борис Джонсън да бъде свален при първа възможност, а именно когато депутатите се върнат в парламента следващия месец, и предложи себе си като временен министър-председател, за да бъде предотвратено излизането на Великобритания от ЕС на 31 октомври.
Той обеща, че ще се погрижи да бъдат насрочени избори веднага след като бъде постигната сделка със съюза. Корбин също така обеща, че ако лейбъристите спечелят следващите избори, ще бъде проведен нов референдум, за да се даде на на хората нова възможност да решат дали искат Обединеното кралство да се оттегли от ЕС.
Беб прибави допълнителен натиск към Джо Суинсън, новият лидер на либерал-демократите, за да преосмисли позицията на партията си по отношение на възможността за временно правителство.
Тя обвини Корбин в „искането на ключовете“ за кабинета като условие за провеждането на вот на недоверие срещу настоящия премиер Борис Джонсън.
„Това, от което имаме нужда в един лидер в извънредно правителство е да е дългогодишен член на парламента, който е уважаван и от двете страни на камарата“, заяви тя.
Сподели:

Коментари (0)

Брожение сред републиканците, съдбата на Тръмп зависи от развръзката с Иран

Брожение сред републиканците, съдбата на Тръмп зависи от развръзката с Иран

В Републиканската партия цари нервност във връзка с междинните избори за Конгреса през есента

Зеленски: Русия готви комбинирана атака, включително с "Орешник"

Зеленски: Русия готви комбинирана атака, включително с "Орешник"

„Руското безумие наистина е безгранично, затова, моля, пазете живота си – използвайте укритията“

Тръмп: Приближаваме се все повече към споразумение с Иран

Тръмп: Приближаваме се все повече към споразумение с Иран

"Ще подпиша само сделка, в която получаваме всичко, което искаме"