9 Април, 2026

Константин Проданов: Няма нищо странно служебният кабинет да сменя ключови кадри

Константин Проданов: Няма нищо странно служебният кабинет да сменя ключови кадри

Не виждам нищо странно в това, че едно служебно правителство сменя някои от ключовите кадри. Много от служебните кабинети досега са правили същото. Така лидерът на АБВ Константин Проданов коментира в предаването по bTV уволнението на главния секретар на МВР Георги Костов.

Обективните факти сочат несправяне с работата на Костов и в този смисъл може би премиерът е прав да търси други варианти. От фигурата на главния секретар много зависи процесът на провеждане на изборите. Хубаво е да се направи някаква промяна, която да гарантира, че няма да има изпълнения тип 2011 г. – чували, носене на бюлетини, хора пленници в зала, каза гостът.

Той лично не виждал никаква „драма“, а може би се отклонява вниманието на хората от по-важни проблеми.

Въпросът е като се махат едни, които се назначават. Виждам основно кадри на НДСВ и СДС, каза той, но добави, че според него е постигнат добър баланс.

Не съм видял нещо, което да ме скандализира прекалено много, по-скоро щях да се притесня, ако нищо не беше пипнато, тогава щях да очаквам избори по гербаджийски, каза Проданов.

Сподели:

Коментари (0)

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

Инициативата е отворена за всички и е съвместен проект между фондация П.У.Л.С. и Община Перник за подпомагане на уязвимите групи.

БЧК отхвърли обвиненията, че участва в политическа и предизборна агитация

БЧК отхвърли обвиненията, че участва в политическа и предизборна агитация

"Всяко внушение от типа „хлябът или бюлетината“ е в пълно противоречие с ценностите на БЧК и с принципите на хуманитарната дейност."

МВР: Задържахме двама с раници, натъпкани с близо 90 000 евро за купуване на гласове

МВР: Задържахме двама с раници, натъпкани с близо 90 000 евро за купуване на гласове

"Мъжете са проследени и задържани на паркинг на голяма търговска верига. Парите - теглени в брой и тъпкани в раници. И двамата са с множество криминални прояви..", съобщи главният секретар на МВР Георги Кандев