Българско семейство, пътуващо към Ниш, е било сред обгазените
Българско семейство, което е пътувало към Ниш, е било сред обгазените на магистралата към Белград, близо до мястото, където дерайлира товарен влак с амоняк. Това заяви пред Нова ТВ генералният консул на България в Ниш Димитър Цанев. Магистралата остава затворена. Препоръката на консула е сънародниците ни да избягват пътуванията към Сърбия поне през следващите 24 часа.
По думите муq семейството е напуснало автомобила си и дори са оставили вътре личните си документи. „Имахме готовност още в рамките на същия ден да извадим пасаван, ако не бяха допуснати до колата си. В паниката си те са излезли навън и са вдишали отровния газ”, посочи дипломатът.
Друг наш сънародник, също напуснал колата си, e бил пресрещнат от спасителен екип. Той ще бъде освободен от болницата в Ниш в добро състояние. Очаква се да се завърне в България в рамките на деня.
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в цивичната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.