6 Декември, 2025

Концепцията на Иван Гешев много приятно изненадала Близнашки

Концепцията на Иван Гешев много приятно изненадала Близнашки

Много бързо забрави, че стана служебен премиер на вълната на протеста срещу кабинета Орешарски

Концепцията на Иван Гешев беше много приятна изненада , тя не навлиза в минното поле на политиката. Ако трябва да я характеризирам с две думи, те са реализъм и прагматизъм. Така си представям начина, по който трябва да се държи главният прокурор.

Тази концепция стъпва на закона, а главният прокурор е човек на закона”. Това заяви бившият служебен премиер проф. Георги Близнашки по повод концепцията за работата на прокуратурата в следващите години, внесена във Висшия съдебен съвет от номинирания за главен прокурор Иван Гешев. Документът бе публикуван на сайта на ВСС във вторник.

Близнашки много бързо забрави, че стана служебен премиер на вълната на протеста срещу кабинета Орешарски и обяви, че протестите са вредни, с крясъци по площадите няма да се реши нищо. Явно е преживял сериозна метаморфоза след като още през 2015 г. стана съветник на ДПС във Временната парламентарна комисия за промяна на Конституцията,

Според проф. Близнашки не трябва да се допуска повече докладите на мониторинга, който ни беше наложен преди 12 години от Евросъюза, да водят до вътрешни нарушения.
Бившият служебен премиер коментира и идеите на Гешев за борба с корупцията и промяна на наказанията за искащите и даващите подкупи.

"Едни от най-добрите моменти в концепцията са свързани с това как да се стигне до изобличаване на хората, които се занимават с организирана престъпност, корупционни практики и др.", коментира още проф. Близнашки.




Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

Договорено е отпадането на няколко спорни мерки, залегнали в първоначалния вариант на бюджета.