26 Февруари, 2026

Последни, решаващи дни преди изборите във Великобритания

Последни, решаващи дни преди изборите във Великобритания

Борис Джонсън

Корбин предприема действия, за да лиши Торите от мнозинство

Лидерът на основната опозиционна Лейбъристка партия Джереми Корбин ще обещае на избирателите, че лейбъристите ще сложат „пари в джоба ви“. Неговата партия прави последни усилия, за да лиши Борис Джонсън от мнозинство в общите избори в четвъртък, пише британското издание The Guardian.

На фона на притесненията, че лейбъристката партия преувеличи, представяйки серия обещания по време на шестседмичната кампания, Корбин ще се съсредоточи върху Националната здравна служба и финансите на избирателите в последните решаващи дни на кампанията.

Докато лейбъристите обещават големи промени в икономиката на Великобритания, които ще направят, ако спечелят изборите, консерваторите на премиера Борис Джонсън се придържат към лозунга си „Да се извърши Брекзит“. Джонсън ще повтори това съобщение отново, когато започне обиколката си, надявайки се, че по този начин ще спечели мнозинство. 
Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Тръмп е разочарован, че Русия и Украйна не могат да се договорят за мир

Рубио: Тръмп е разочарован, че Русия и Украйна не могат да се договорят за мир

„Той просто не разбира как две държави в такава жестока, ужасна и кървава война не могат да се договорят как да я приключат", каза държавният секретар

Украйна получи 1000 тела на украински войни, предаде 35 останки на загинали руснаци

Украйна получи 1000 тела на украински войни, предаде 35 останки на загинали руснаци

В края на януари Украйна получи от Русия тленните останки на още 1000 души, обявени като тела на загинали в бой украински войници в замяна на 38 тела на загинали руски войници

Преговорите между САЩ и Украйна започват в Женева на фона на ожесточени руски атаки

Преговорите между САЩ и Украйна започват в Женева на фона на ожесточени руски атаки

Срещата събира водещия преговарящ на Украйна Рустем Умеров и пратениците на Тръмп Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, като се очакват тристранни преговори с участието на Русия в началото на март