15 Януари, 2026

Корнелия Нинова предрече "политическа смърт" за БСП

Корнелия Нинова предрече "политическа смърт" за БСП

снимка: архив Faktor.bg

Според лидера на новата формация "Непокорна България" новото ръководство на партията е предало всички леви хора само заради няколко министерски кресла в пакет с Борисов

Провалът на преговорите за съставяне на правителство бяха очаквани. Това заяви в ефира на ТВ „Евроком“ Корнелия Нинова, бивш лидер на БСП.

„Този парламент и тези депутати са резултат от едни фалшиви избори - друго не можеше и да се очаква от тях. Освен това преговорите бяха водени на тъмно. На трето място – хора, смисълът на работата на които до вчера беше борбата с модела „ГЕРБ“, днес седнаха на една маса с ГЕРБ. Хора, за които съдебната реформа основен приоритет,  седнаха сега в скута на Пеевски“, аргументира позиция си Нинова, която неотдавна обяви създаването на Национална движение „Непокорна България“.

През цялото това време не чухме нищо за цената на тока, на газа, на хляба, не чухме да кажат: Трябват мерки, ЕРП-та да станат държавни, за да има контрол и грижа за хората. Не – излизат информации за това, че се карат кой да е премиер. Излязоха във ваканция и оставиха хората 20 дни на студено и тъмно. Разбрахме, че делят постове и пари и никаква мисъл за народа. А и вижте фактите - досега която партия се е прегърнала с Борисов, е станала политически труп“, коментира още тя.

Нинова не спести и критиките си към БСП, чийто лидер беше дълго години. По нейните думи партията е извършила колективно предателство към всички леви хора. 

„За какво се обединиха над 20 леви партии? За да се продадат в пакет на Борисов за по-голяма отстъпка ли? И вместо едно, да имат две министерски кресла“, попита тя, визирайки новото ръководство на БСП. Според нея, не тези, които се виждат на масата на преговорите, а други хора, на друго място взимат решенията, които тя нарече „задкулисие и дълбока държава“.

Корнелия Нинова открехна завесата и за новата формация  „Непокорна България“, което по думите й трябва да прерасне в партия. Тя ще е позиционирана в ляво-център, ще е народна, с поглед към ценностите на българското семейство, защитата на децата от джендър идеологията и смяна на пола, с ясна икономическа и социална програма.

„Една от целите ни е хората да видят в нас истинската алтернатива – не само активните, но и тези, които не гласуват. Да видят, че както досега - не предавам хората, не предавам идеите, че отстоявам принципи, независимо от изкушенията и конюнктурата. И най-важното – че сме екип от честни хора, които не гледат на политиката като бизнес за лично облагодетелстване, а на работа в полза на народа“, изтъкна Нинова.

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.