Корнелия Маринова с послание към жителите на Ловеч: Да посрещнем Новата 2021 със светлина в очите и сърцата ни!
Кметът на Ловеч Корнелия Маринова отправи своето коледно обръщение към съгражданите си. В него тя отправи пожелание за весели Рождественски и прекрасни Новогодишни празници. И изрази надежда, че новата 2021 година ще бъде по-добра, въпреки трудностите и предизвикателствата на отиващата си 2020 година.
Вижте пълният текст на поздравлението на Корнелия Маринова.
Уважаеми съграждани!
Днес, в навечерието на Рождество Христово, отправям към Вас най-искрените си пожелания за една много весела Коледа и за прекрасни новогодишни празници.
Това е времето и да покажем, както нашата любов към близките, така и нашето съчувствие и помощ към нуждаещите се. Всички ние излизаме от година, поднесла ни много непредвидени предизвикателства и трудности. Научихме ценни уроци, които ще помним до край в нашия живот. Пандемията ни нанесе много удари, дадохме скъпи жертви, които няма да забравим. Водим битка, макар и срещу невидим враг. Но ще се справим. Друга алтернатива няма.
И през новата година Община Ловеч ще продължи да предоставя качествени услуги в нашата общност. Вратите ни остават отворени за всички, които имат идеи как администрацията да работи още по-добре.
Ще продължат инвестициите в инфраструктура, предстои мащабен ремонт в кв. „Младост“. Да не забравяме, че през 2021-ва очакваме АМ „Хемус“ да стигне до Ловеч. Това ще е началото на нов етап за целия регион.
Ще продължим да насърчаваме всички идеи и усилия за силна икономическа среда. Ще се борим с бедността, ще търсим покрив за всеки един бездомен.
Ние продължаваме да държим на силното лидерство в общината, в населените места, в Общинския съвет и виждаме, че усилията дават резултат.
Това са нашите непоклатими приоритети за Новата година.
Уважаеми съграждани, приятели, нека да кажем топли думи на най-близките си хора, с които сме се събрали. Да отправим още по-сърдечни послания към роднини и приятели, които са далеч от нас в тези празнични дни поради санитарните ограничения.
Като знаем колко много добрини бяха сторени през отиващата си година, колко трудности преодоляхме, вярвам, че следващата ще бъде много по-добра. Със събраната енергия, с получения опит и натрупаната сила, със сигурност 2021 година ще е по-успешна.
Желая Ви крепко здраве, мир и благополучие, спокойни семейни часове и нека има светлина и в очите, и в сърцата!
Още от Улицата
Дискусия по Националния план за възстановяване на природата предложи решения
Експерти предложиха изграждане на противопожарни ивици в горите по границите със селскостопански площи, ивици от дървета и храсти по краищата на земеделските площи за опазване на птиците, картиране и възстановяването на торфища, поддържане на зелени покриви и градини пред блоковете и др.
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка