Не за пръв път ще имаме разминавания със Сергей Станишев, заяви соцлидерката
Въпрос, който БСП поставя с „Визия за България“, е връщането на ролята на държавата в икономиката, образованието, здравеопазването, инфраструктурата, в подготовката на кадри, заяви Корнелия Нинова в студиото на БНТ. Трябва да се спре моделът, в който държавата се отказва от ключови сектори и ги предава на корпоративни интереси, допълни тя.
„Имаме общи неща, които ни обединяват, ще има и различия, така че ще има хора в БСП, които няма да са съгласни с тези идеи“ - така Нинова коментира неразбирателствата в партията. "Не за пръв път ще имаме разминавания със Сергей Станишев. В левицата уважаваме различното мнение. Аз ще убеждавам с аргументи другарите си защо Вишеградската четворка води правилна политика. Показахме, че можем да защитаваме националния си интерес с Истанбулската конвенция", категорична бе тя.
„Време е да намерим енергия да сложим край на Прехода. Големият въпрос е готово ли е обществото ни на това", подчерта Нинова. „Визия за България“ е поглед напред, защото в момента моделът на срастване на политика и икономика е моделът на прехода, в който са участвали всички партии, заяви още Нинова.
Още от България
Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки
"Той е грим, който подчертава хубавите страни, глупостта остава резистентна. Но широките маси се кефят, те са податливи на елементарни декори", пише тя
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване