3 Май, 2026

Корнелия Нинова праща депутатите си в училищата

Корнелия Нинова праща депутатите си в училищата

Корнелия Нинова

Педагозите от БСП в българския парламент ще стават доброволци в подкрепа на колегите си в образователната система, където има недостиг на кадри поради многото заболели. Това обяви лидерът на социалистите в България Корнелия Нинова на своята страница в социалната мрежа „Фейсбук“, съобщиха от пресцентъра на БСП. Припомняме, че на практика червени депутати буквално не ходят на работа, бойкотират заседанията и почти не влизат в пленарната зала. Новата идея на Нинова няма да попречи на работата на парламента и управляващите ще продължат да събират кворум с помощта на независимите народни представители и на "Воля". 

„Депутатите-учители от левицата заявиха своето желание в няколко Регионални управления по образованието. Проблемът с образователната система е комплексен, коментираха те по време на вътрешен форум, където бе единодушно взето решението за доброволческата инициатива. Дори и без COVID кризата над хиляда учителски места са останали незаети две седмици преди началото на новата учебна година, констатираха депутатите като отчетоха, че наред със здравната, кризата в образованието е в не по-малка степен значима и следва да ѝ се окаже помощ незабавно с оглед на предотвратяване на огромните щети, които се очаква да настъпят“, се посочва още в съобщението.
Сподели:

Коментари (0)

ВСУ поразиха два руски танкера, Зеленски показа видео

ВСУ поразиха два руски танкера, Зеленски показа видео

„Нашите воини продължават да налагат санкции срещу руския сенчест нефтен флот – поразиха два такива съда във водите на входа към пристанище Новоросийск", заяви президентът

Крум Зарков:  Това не е краят! БСП е най-важната политическа сила в България

Крум Зарков: Това не е краят! БСП е най-важната политическа сила в България

Знаех, че референдум по въпроса за еврозоната е конституционно недопустим и не можех да премълча това. Ако спазваме Конституцията само когато ни харесва, не може да има правов ред."

Иван Анчев е признат за  почетен член на Българо-американската полицейска асоциация

Иван Анчев е признат за почетен член на Българо-американската полицейска асоциация

Това е знак на моята дългогодишна (25+) работа в подкрепа и изграждане на двустранните правоохранителни отношения между България и САЩ, заяви зам.-министъра на МВР