23 Март, 2026

Корнелия Нинова затяга предизборно гайките в БСП с организационна реформа

Корнелия Нинова затяга предизборно гайките в БСП с организационна реформа

На проведеното днес заседание на Националния съвет на БСП лидерът Корнелия Нинова предложи организационна реформа в партията, която цели повече демократизация и децентрализация на партията.  Поне така твърди тя.

Новият мандат на Областните съвети на партията ще стартира с по-голямо представителство на общинските структури в работата на съветите. Представителството в тях ще бъде 1 социалист на 300 члена, а досега беше на 400 члена. До 18 ноември трябва да се структурират новите Областни съвети и да бъдат избрани техните ръководства.

Нинова продължава линията, поета от нея още от конгреса на партията, на който 1 делегат представляваше 100 члена на партията.

Повишаване ролята на членовете на партията при вземане на решенията е основна цел на Корнелия Нинова, която тя следва още с въвеждането на прекия избор за председател.
В новата структура на партията тя прехвърля партийните координатори от Позитано в структурите по места, като ще назначи общо 31 координатори във всеки многомандатен избирателен район на място, пише БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

ГЕРБ-СДС открива предизборната си кампания

ГЕРБ-СДС открива предизборната си кампания

Специален гост на събитието, което събра събра над 1000 делегати и гости от всички областни структури в България, беше генералният секретар на Европейската народна партия Долорс Монсерат

Нейнски: Присъединяваме се към декларацията за свободно корабоплаване в Ормузкия проток

Нейнски: Присъединяваме се към декларацията за свободно корабоплаване в Ормузкия проток

Като основна причина за ескалацията в Близкия изток външният ни министърът посочи липсата на предварителни консултации между САЩ, Израел и техните съюзници.

Ученици, студенти и докторанти могат да гласуват в секция по избор там, където учат

Ученици, студенти и докторанти могат да гласуват в секция по избор там, където учат

Условието е мястото, където учат, да е различно от това по постоянния им адрес, заявиха от Централната избирателна комисия