Поздравяваме Румен Радев и Илияна Йотова за решението им да обявят заявката си за втори мандат. Знаех за изявлението на президента предварително. Смятам, че това изявление беше необходимо точно в този момент с една цел – да се спрат внушенията, че президентът ще прави собствена партия.
Това заяви на пресконференция в централа на БСП лидерът на левицата Корнелия Нинова. Тя подчерта, че въпросът с кандидатурата на държавния глава и подкрепата ще се решава след парламентарните избори.
„С ясната му и категорична заявка за кандидатиране за втори президентски мандат, смятам че той сложи край на тези спекулации за политическите му намерения да прави собствена партия. Tова беше необходимо сега преди парламентарните избори, за да е ясно. Това е честна и открита позиция на президента”, заяви Нинова.
По съдържанието на изявлението, лидерът на БСП каза, че президентът постави някои принципи за правене на политика и за промяна на порочния модел на управлението на Борисов. „Заложи ги в речта си като декларация. Но за нас това не са само декларации и заявка на принципи. Това за нас от 4 години са действия с много изстрадани битки”, заяви лидерът на БСП.
България
Корнелия Нинова поздрави Радев, знаела за изявлението му предварително
Автор: Димитър Иванов
Корнелия Нинова и Румен Радев


Коментари (0)