Нямало да се меси във вътрешнопартийни работи, заяви тя в Ботевград
Корнелия Нинова се изживява като истински месия. Даже опонентите се стичат, за да им реши проблемите. Месианството, апропо, е интересно развитие в лидерския път на Нинова. Вълнуващи са и трудовите поздрави на пиарите й.
"Такова нещо не ми се е случвало никога досега - общински съветници от ГЕРБ да се обръщат към мен за помощ срещу решения на ГЕРБ." Това коментира лидерът на БСП Корнелия Нинова след среща с граждани и общински съветници от община Ботевград по тяхна покана, съобщиха от пресцентъра на БСП.
Нинова е заявила, че заради вътрешнопартийно разцепление в ГЕРБ, предизвикано от бившия кмет на Ботевград Георги Георгиев, общината не функционира. Тя е казала, че общинският съвет е разделен поравно - 14 души, трима от които отцепени от ГЕРБ, подкрепят бившия кмет, от който Бойко Борисов се дистанцира и той напусна партията, и 14 души, трима от които избрани от листата на ГЕРБ, подкрепят настоящия кмет. Нинова е подчертала, че това се случва, след като един от общинските съветници е станал депутат, а новият не може да встъпи в длъжност поради липса на кворум.
"В тази патова ситуация общинският съвет не може да вземе решение и всичко е блокирано. Не могат да стартират ремонтите на детски градини и училища за новата учебна година. Не се работи по водния проект на града. Буквално общината не функционира", е заявила Корнелия Нинова, цитирана в съобщението.
В него се посочва, че част от общинските съветници от ГЕРБ са поискали от Корнелия Нинова съдействие и проверка как така другите от ГЕРБ подкрепят бившия кмет, който имал множество прокурорски проверки, по които няма никакво решение, и от който ГЕРБ се е отказала. Нинова е отбелязала, че няма да се меси във вътрешнопартийни работи, но съвместно с колегите й депутати от София-област ще предприемат всичко необходимо и в парламентарния контрол, и с писма до институциите - да искат информация докъде са стигнали проверките. "Нашата грижа са жителите на Ботевград и да не допуснем те да страдат от вътрешнопартийни битки в ГЕРБ", е заключила Корнелия Нинова.
Още от България
8 дни всички абонати на ТЕЦ „София“ няма да имат топла вода
От там добавят, че дейностите са част от програмата за профилактика на основните съоръжения и са насочени към поддържане и повишаване на сигурността и ефективността на топлоснабдяването.
БНБ пуска сребърна монета „Преображенски манастир“
Цената на монетата при пускане в обращение е 132 евро (258.17 лева). Тиражът ѝ е 5 хиляди броя и ще може да бъде закупена от 3 август, понеделник.
Кой да обясни на другаря Зарков, че в България фашизмът идва след 9-ти септември 1944, няма и капитализъм, а олигархизъм
Лидерът на БСП подскачаше на Бузлуджа в подкрепа на Илияна Йотова, но нейния патрон Радев закопа столетницата под бариера