27 Април, 2026

Коронавирусът не спря родни сталинисти, Макаров пали свещи за Сталин и победата (снимки)

Коронавирусът не спря родни сталинисти, Макаров пали свещи за Сталин и победата (снимки)

Анатолий Макаров, снимка: посолство на Русия

Поклонниците на СССР носеха портрети на Сталин, руски знамена и венци пред паметника на Съветската армия

Опасният коронавирус не спря родните сталинисти. Въпреки, че нямаше официални събития, социалисти се организираха и отидоха да поднесат цветя в Деня на победата. Около 50 души се събраха да почетат окупаторите пред паметника на Съветската армия. Поклонниците на СССР носеха портрети на Сталин, руски знамена и венци. 

Анатолий Макаров направи обръщение от Руското посолство, в което поздравява всички за Деня на победата. В кратката си реч руският посланик призовава да се пази грижливо паметта за войната и да се предава на следващите поколения. Той благодари на партизаните и отбеляза, че днешният ден бил общ празник на двете страни. По-рано днес Макаров отиде в руската църква в столицата, където запали свещ в памет на Сталин и на победата. От снимките не става ясно дали има други граждани в храма, или само служители на посолството. Най-вероятно обаче църквата е била изолирана, за да се пази здравето на Макаров. 

den_na_pobedata_pametnik.jpg

Снимка: Стефан Стефанов, Фейсбук

Сподели:

Коментари (0)

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Още една гилза е намерена при оглед на хижа "Петрохан"

Една от гилзите поначало е липсвала - намерена е сега, след стопяването на снега

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

Мирчев: Искаме създаване на парламентарна комисия за доходите на Пеевски

"Можем да си сътрудничим в парламента с “Прогресивна България”, разполагаща с мнозинство от 131 гласа, по избора на ВСС и Инспекторат на ВСС и по Закона за съдебната власт"

ПП ще работи за обща президентска кандидатура с ФДД, няма решение за споразумение с ДБ

ПП ще работи за обща президентска кандидатура с ФДД, няма решение за споразумение с ДБ

"Възлага на избраните народни представители, защитавайки всички предизборни законодателни приоритети на партията, да пристъпят по най-бърз и ефективен начин към избора на нов ВСС и широк антикризисен пакет от мерки"