36 човека от чилийската научна станция са с COVID-19
Антарктида вече не е единственият континент без заразен с коронавирус. Оказва се, че 36 човека от чилийската научна станция са с COVID-19, съобщи вестник „Tercera“, позовавайки се на информация от въоръжените сили.
Случаите на заразяване с коронавирус са открити в антарктическата научна станция "Bernardo O’Higgins Riquelme". От всички 36 заболели 26 са военнослужещи, а останалите 10 са служители на фирмата – подизпълнител, която провежда планови дейности в базата.
Всички заразени са евакуирани от медицинския научен персонал след проявата на симптоми, а по-късно са им направени и PCR-тестове.
На практика е заразен целият личен състав на намиращите се там чилийски военни, които изпълняват мисия в арктическата база. След евакуирането им помещенията са дезинфекцирани щателно.
По информация на изданието, на 17 декември ВМС на Чили съобщи, че екипажъг на кораба „Sargento Aldea“ е започнал профилактична карантина, след като са били регистрирани три случая на коронавирус сред 208-членния екипаж. Корабът е бил на посещение в базата „Bernardo O’Higgins Riquelme“ от 27 ноември до 10 декември.
Фактор
Случаите на заразяване с коронавирус са открити в антарктическата научна станция "Bernardo O’Higgins Riquelme". От всички 36 заболели 26 са военнослужещи, а останалите 10 са служители на фирмата – подизпълнител, която провежда планови дейности в базата.
Всички заразени са евакуирани от медицинския научен персонал след проявата на симптоми, а по-късно са им направени и PCR-тестове.
На практика е заразен целият личен състав на намиращите се там чилийски военни, които изпълняват мисия в арктическата база. След евакуирането им помещенията са дезинфекцирани щателно.
По информация на изданието, на 17 декември ВМС на Чили съобщи, че екипажъг на кораба „Sargento Aldea“ е започнал профилактична карантина, след като са били регистрирани три случая на коронавирус сред 208-членния екипаж. Корабът е бил на посещение в базата „Bernardo O’Higgins Riquelme“ от 27 ноември до 10 декември.
Още от Свят
Тръмп заплаши: Иран „няма да съществува“, ако САЩ бъдат принудени да подновят ударите
Изявлението идва на фона на крехкото примирие и продължаващото напрежение между Вашингтон и Техеран, след като взаимно се обвиниха, че нарушават примирието
Иран обстрелва с ракети и дронове американски военни обекти в Кувейт и Бахрейн, САЩ отвърнаха на удара
Ирански складове за дронове и ракети бяха атакувани от САЩ
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност