19 Май, 2026

Костадин Костадинов: Радев надмина по арогантност Борисов и Пеевски

Костадин Костадинов: Радев надмина по арогантност Борисов и Пеевски

снимка: БГНЕС

По неговите думи промените в Правилника на НС цели отнемане на правото на опозицията да контролира работата на министър-председателя и министрите

Костадинов: „Прогресивна България“ надмина ГЕРБ и ДПС по наглост
Повод за реакцията му са предложените от управляващите промени в правилника на Народното събрание, които премахват ограниченията за отлагане на отговори от представителите на изпълнителната власт

Лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов отправи остри критики към кабинета на Румен Радев заради подготовката на Бюджет 2026 и опитите за ограничаване на парламентарния контрол. В своя позиция той посочи, че управляващите планират поемането на милиарди нови дългове и вдигане на осигурителните прагове.

Костадинов заяви, че намеренията на „Прогресивна България“ целят отнемане на правото на опозицията да контролира работата на министър-председателя и министрите. Повод за реакцията му са предложените от управляващите промени в правилника на Народното събрание, които премахват ограниченията за отлагане на отговори от представителите на изпълнителната власт.

Ограничаването на възможностите за парламентарен контрол предизвика реакции и от други политически сили. Преди ден Божидар Божанов от „Демократична България“ също обвини мнозинството в безпрецедентно орязване на правата на малцинството.

Според лидера на „Възраждане“ формацията на Румен Радев е надминала по наглост и арогантност ГЕРБ, ДПС и ПП-ДБ само няколко седмици след изборите. Костадинов и преди е сравнявал политиките на Радев с тези на доскорошните управляващи партии, определяйки ги като идентични.

Костадинов съобщи, че още миналата седмица деловодството на парламента е започнало да връща въпроси на депутати от „Възраждане“, насочени към премиера. Той определи тези действия като проява на страх и прогнозира, че Румен Радев бързо ще стане омразен на народа по подобие на предшественика си Бойко Борисов.

Сподели:

Коментари (0)

Според КНСБ досега на пазара сме имали не свобода, а свободия

Според КНСБ досега на пазара сме имали не свобода, а свободия

"Идеята на тези законопроекти е да се изсветли ценообразуването, за да може да знаем каква част от цената на килограм сирене е обективна, а каква – спекула“

Радев към търговските вериги: Можем да вземем рационални решения за цените на храните

Радев към търговските вериги: Можем да вземем рационални решения за цените на храните

По думите му предложените от кабинета законодателни промени, които в момента се разглеждат в Народното събрание, са базирани на „най-добрите европейски практики“

Калина Андролова: Хейтът по Дара  показва дебилизация на обществото, идва по линия на русофилската истерия

Калина Андролова: Хейтът по Дара показва дебилизация на обществото, идва по линия на русофилската истерия

"Много обичаме да убиваме и да се скриваме. И сега чета за Дара какво ли не, как песента й е сатанинска, как тя е в опасност, как учи децата на разпуснатост, как като организираме Евровизия догодина, всички проститутки и дилъри на дрога ще са на линия", заяви той