14 Юни, 2026

Костадинов подозира ДБ в колаборации с Пеевски

Костадинов подозира ДБ в колаборации с Пеевски
Костадин Костадинов

Той е категоричен, че тази формация играе ролята на системен саботьор

Пеевски притежава "Демократична България" (ДБ). Това заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов пред журналисти в кулоарите на парламента

За пореден път се показа отчетливо, че ДБ и независимият депутат Божанков представляват един апендикс на Пеевски. Божанков гласува срещу собствената си политическа формация, защото ПП подкрепиха в крайна сметка кандидатурата на Силви Кирилов", каза Костадинов.

По думите му ДБ и ПП в определени моменти играят ролята на един системен саботьор. "Те са тези, които винаги намират причина нещо да не харесат. Ако ние успяваме да преодолеем нашите принципни забележки в името на по-високата цел, защото е ясно, че ако отидем на едни избори, на които отново МВР на Пеевски в лицето на сегашния министър прави изборите, не можем да очакваме различен резултат", подчерта Костадинов и отбеляза, че тези, които си продават гласа, ще имат още повече стимули да го направят, а останалите ще бъдат още по-разколебани да отидат да урните, за да упражнят правото си на вот.

Лидерът на "Възраждане" е категоричен, че ДБ играят ролята на системния саботьор. "Тази формация за пореден път обслужи Пеевски персонално. Ние неслучайно сме казвали и неведнъж сме повтаряли, че във всяко една партия, без "Възраждане", има хора на Пеевски. Виждаме, обаче, че в случая Пеевски няма хора в ДБ, Пеевски притежава ДБ", допълни той.

Костадинов коментира и отказа на ПП-ДБ да отидат на срещата днес, инициирана от "Възраждане". "Това означава, че ПП-ДБ за пореден път направиха избор – между "Възраждане" и ДПС избраха ДПС. Часът на истината настъпи. ПП-ДБ работят за ДПС и за ГЕРБ", смята той./ БГНЕС

Сподели:
Избираме 12 кметове на кметства в страната

Избираме 12 кметове на кметства в страната

За кмет на район "Средец" в столицата, освен Трайчо Трайков, който е издигнат от ПП-ДБ, кандидатстват Георги Неделчев от "Български съюз за директна демокрация", Иван Търпоманов от партия "Свобода", Кирил Нешев от "България може", Пламена Заячка от "БСП – Обединена левица" и Веселина Йорданова от "Възраждане"

Небето се изчиства от облаци, слънчево и в планините с кратки следобедни дъждове

Небето се изчиства от облаци, слънчево и в планините с кратки следобедни дъждове

Максималните температури - между 25° и 30°, в София – около 26°. В планините преди обед ще бъде предимно слънчево, следобед с временни увеличения на облачността, но само на изолирани места ще превали слаб дъжд.

Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора

Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора

Единият мотоциклетист е бил транспортиран в болница в Стара Загора, където е починал по-късно от раните си. Другият моторист и жената са откарани в болница в Казанлък.

Коментари (0)