16 Декември, 2025

Ковачевски благодари на Турция, България и Сърбия за сътрудничеството по двойното убийство

Ковачевски благодари на Турция, България и Сърбия за сътрудничеството по двойното убийство

Димитър Ковачевски

Заподозреният Люпчо Палевски е арестуван

Премиерът на РСМ Димитър Ковачевски изрази благодарност за успешното партньорско сътрудничество на Турция, България и Сърбия, през чиито територии премина заподозреният за двойно убийство в Скопие Люпчо Палевски.

Ковачевски, който е на посещение в Европейския парламент, изрази благодарност на Хърватия, която по собствена инициатива е извършила проверка на своя територия и е информирала партньорските служби, както и за отличното сътрудничество в рамките на Интерпол.

Палевски избяга от Скопие към Белград, след което премина през България до Турция, преди да бъде арестуван.

"Разкриването на зловещите убийства е доказателство за важността на международното сътрудничество с партньорите", каза македонският премиер.

"Сътрудничеството, както регионално, така и международно, във всички области е от ключово значение за напредъка във всички области, не само в икономиката, търговията и инвестициите, но и особено в борбата с престъпността и правоприлагането, както беше демонстрирано по време на вчерашните събития около зловещото двойно убийство, което разтърси Северна Македония, региона, но и международната общественост", подчерта министър председателят.

Ковачевски припомни, че според доказателствата, събрани от полицията в доразследствената процедура по този случай, вече са повдигнати наказателни обвинения срещу петима души, единият от които е заподозрян в отвличане и убийство, трима за отвличане и съучастие, за убийство и един за помагачество.

"Вчера вечерта нашият вътрешен министър Оливер Спасовски е получил уведомление от колегите си от Република Турция, че прекият извършител на престъплението е заловен и арестуван на тяхна територия. Нашата полиция разполагаше с маршрута на движение на заподозрения, след като предния ден, на 4 декември 2023 г., беше издадена спешна международна заповед от Интерпол." - добави той. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Руската станция „Радио на Страшния съд“ предаде серия зловещи съобщения, Европа се опасява от война

Руската станция „Радио на Страшния съд“ предаде серия зловещи съобщения, Европа се опасява от война

Експертите обаче предполагат, че UVB-76 е свързана със стратегическото военно командване на Русия, възможно за изпращане на секретни заповеди към въоръжените сили на страната или към агенти,

Зеленски призна дали САЩ изискват от Украйна изтегляне от Донецка област

Зеленски призна дали САЩ изискват от Украйна изтегляне от Донецка област

Той също така подчерта, че продължава обсъждането относно гаранциите за сигурност за Украйна.

MI6: Путин изнася хаос , пренаписва правилата на конфликтите

MI6: Путин изнася хаос , пренаписва правилата на конфликтите

Съюзниците на Киев се опитват да засилят подкрепата за Украйна на фона на натиска от Вашингтон за бързо приемане на мирно споразумение