7 Декември, 2025

Сменят главния секретар на МВР - министърът му няма доверие

Сменят главния секретар на МВР - министърът му няма доверие

Петър Тодоров, снимка: БГНЕС

Калин Стоянов "на практика не работи с него"

Главният секретар на МВР Петър Тодоров ще бъде сменен. Това обяви премиерът Николай Денков след срещата в Министерския съвет със службите и силовото министерство. Причината е, че  вътрешният министър Калин Стоянов няма доверие на Тодоров и между тях липсва координация, предаде Дарик.

Към момента няма яснота кой ще го замести на поста.

"Има няколко групи факти, които сочат, че има проблем с организацията във ведомството. Те са свързани с дейността на главния секретар. На практика министърът не работи с него, защото му няма доверие и смята, че има проблеми, които са възникнали преди в длъжност да встъпи този екип на МВР." - коментира министър-председателят.

Денков поясни, че на всички срещи до момента при отсъствие на министъра е бил викан заместник-главният секретар, а не Петър Тодоров каквато е практиката.

"По всички тези причини помолих вътрешния министър да не търпи повече тази ситуация и да изготви доклад с искане за смяна на Петър Тодоров и въпросният доклад да бъде внесен в МС, гласуван в сряда и изпратен към президентството." - каза още Николай Денков.

Сподели:

Коментари (0)

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."