"Напрежението около изборите нараства"
„Тези избори са вот за или против европейското бъдеще на РСМ“.
Това заяви председателят на Социалдемократическия съюз на Македония (СДСМ) Димитър Ковачевски, предаде БГНЕС
„Тези дни, и особено вчера, напрежението около изборите нараства. И за това си има причина. Тези избори са от решаващо значение за нашето бъдеще. Тези избори са вот за или против нашето европейско бъдеще. Когато чуя заплашителни тонове, това веднага ми напомня за това, което се случи преди 20 години и половина в планините около нас“, каза Ковачевски.
"Искам да изпратя послание към албанската общност. Това е и вашата страна. Никой не може да ви отнеме правата. Те са записани в Конституцията. Но вие имате и отговорност. Ако се надявате, че някакво недоволство ще се превърне в насилие, грешите. Първо, гражданите няма да го допуснат. Никой здравомислещ човек няма да го допусне", добави бившият премиер.
Той обаче заяви, че иска да каже и на лидера на ВМРО-ДПМНЕ Християн Мицкоски: "Внимателно по пътя, който сте поели".
"И той има последствия. Всяко блокиране на европейския път не е просто застой. То е и връщане назад. Не искаме да се връщаме към 2001 г. или кой знае къде. Нашето международно единство все още е крехко и не можем да позволим на никого да си играе с него", заяви лидерът на СДСМ./БГНЕС
Още от Свят
The Telegraph: Путин вероятно е пропуснал последния си шанс да излезе от войната без поражение
Изданието обръща внимание на думите на украинския външен министър Андрий Сибига, който заявява, че Русия е пропуснала шанса да приключи войната при приемливи условия
Европейска Армения: Партията на Пашинян води убедително
Очаква се ЦИК на Армения да представи скоро първи официални предварителни резултати.
Президентът на Финландия: Украйна е на върха на своята мощ, има седем признака за това
Съотношението на загубите се е променило от 1:3 в полза на Украйна до 1:8 в полза на Украйна