22 Май, 2026

Ковид-19: 82 са новозаразените в коледния ден

Ковид-19: 82 са новозаразените в коледния ден

31 от заболелите са в интензивно отделение

Осемдесет и два са новите случаи на COVID-19, регистрирани през изминалия коледен ден, показват данните, публикувани в Единния информационен портал.

Те са открити с помощта на 501 теста, което означава, че делът на положителните тестове е 16,367%.

Починали за последното денонощие няма, броят на жертвите от началото на пандемията остава 38 665. Седмина са били излекувани, броят на активните случаи достигна 4768. От тях са хоспитализирани 359, включително 31 - в интензивно отделение.

През изминалия ден в в болнично заведени са постъпили 13 нови пациенти, като 84,62% от тях не са ваксинирани.

За последното денонощие е поставена само една доза от ваксина срещу коронавируса, с което броят им от началото на пандемията достигна 4 724 300. Със завършен цикъл на ваксинация са 2 077 996 души, от тях 1 007 001 са получили една бустерна доза, а 134 431 - и втори бустер.
Сподели:

Коментари (0)

24 000 зрелостници се явяват на втора задължителна матура

24 000 зрелостници се явяват на втора задължителна матура

Най-голям е интересът към английския език, следвани от география и икономика, биология и здравно образование

Възпоменание за Анна Манолава – гласът на „Свободна Европа“ в годините на комунизма

Възпоменание за Анна Манолава – гласът на „Свободна Европа“ в годините на комунизма

Тя информираше от Мюнхен света за нашите протести срещу насилствената смяна на имената на турци и мюсюлмани, за акциите на Независимото дружество за правата на човека, казва Ибрахим Короджу

В Рим пристигна българска делегация по повод 24 май

В Рим пристигна българска делегация по повод 24 май

Председателят на НС Михаела Доцова ще се срещне с председателя на Камарата на депутатите на италианския парламент Лоренцо Фонтана. За 22 май е предвидена аудиенция при папа Лъв XIV във Ватикана.