22 Декември, 2025

Кой е Омар, шофирал автобуса убиец с мигранти в Бургас

Кой е Омар, шофирал автобуса убиец с мигранти в Бургас

15 - годишният Омар е дошъл в България със своите по-големи братя през октомври 2021г. Те обаче не са на територията на бежанския център от няколко месеца. Това обясни Галя Христова, временно изпълняваща длъжността директор на РЦП - Харманли в ефира на Нова ТВ. 

Според правилата на центъра живеещите в него са с вечерен час 22ч. Омар обаче липса от понеделник. “Когато са извън територията на центъра ние няма как да осъществяваме контрол на настанените. Това се прави от МВР”, поясни Христова. 

Това не е първият път, в който 15-годишният младеж напуска бежанския център за няколко дни. Обясненията му след това обаче били, че е бил при близки в София. Христова отрече досега да са имали съмнения, че момчето се занимава с каналджийство. 

В центъра има и друг подобен случай на непълнолетен младеж, който често напуска пределите на бежанския център, каза още директорът и поясни, че по него се работи. 
Сподели:

Коментари (0)

Използват незабелязано опасно вещество в заведения по метода "спайкване"

Използват незабелязано опасно вещество в заведения по метода "спайкване"

Препоръката на началника на отдел „Борба с наркотрафика“ в Агенция „Митници“ е да се наблюдават приятелите, да се следи дали някой минаващ покрай масата не минава и капва нещо, да не се оставят напитките без надзор и да се покриват с капачета и салфетки

Опасен за здравето въздух в София, общината пуска зелен билет

Опасен за здравето въздух в София, общината пуска зелен билет

И тази сутрин София е в жълтия сектор по замърсяване на въздуха, сочи справка на БГНЕС в сайта за качеството на въздуха IQAir

Празнично настроение и коледен дух съпроводиха традиционния Коледен базар в Тетевен 

Празнично настроение и коледен дух съпроводиха традиционния Коледен базар в Тетевен 

Участниците представиха богато разнообразие от ръчно изработени коледни играчки и сувенири, хранителни продукти, дървени и шивашки изделия