15 Януари, 2026

КОЙ скри "Прас прес" от пазара, създателите му сезират КЗК

КОЙ скри "Прас прес" от пазара, създателите му сезират КЗК

Издателите на вестник "Прас прес" сезират Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) за злоупотреба с монополно положение.

На пресконференция те се оплакаха, че вестникът е скрит от пазара и са категорични, че се посяга на свободата на словото, съобщава news.bg. До страната са стигнали не повече от 1000 броя от него, а стотици читатели питат къде са останалите бройки.

Издателите нямат обяснение от разпространителите, а читатели алармират, че вестникът не може да бъде намерен по будките.

Изданието е с 10 000 тираж, информира той. На оборотни места са доставени единични бройки. В подлеза на бившия хотел Плиска е доставен само един брой.

Издателите на вестника започват война на всички фронтове за свободата на словото.

Къде е тиражът на вестник "Прас-Прес", пита и карикатуристът Христо Комарницки. Той настоява да не се крие изданието.
Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.