1 Февруари, 2026

Коза Ностра прилапала милиони от еврофондовете, част от парите минали през България

Коза Ностра прилапала милиони от еврофондовете, част от парите минали през България

Между 2010 и 2017 г. ЕС налял над 10 млн.евро в сметките на 151 земеделски фирми

Години наред ЕС плащал на босове от сицилианската мафия милиони евро под формата на фондове за развитие на земеделието. Те обаче били предназначени за фиктивни терени. Тази измама беше разкрита от Финансовата гвардия и карабинерите на град Месина при разследване на местната дирекция “Антимафия”. Според в.”Република” част от милионите минали през чужди сметки в България и Литва, пише "24 часа".

94 заповеди за арест бяха издадени и 48 от обвиняемите са вече в затвора. Сред тях са босовете на клановете Бонтемпо Скаво о Батанези от зоната на Неброди. 194 души са разследвани. Сред тях са нотариус от Агридженто и десетина служители на центровете за земеделски помощи, вкл.и кметът на Торторичи. Всички те били съдружници при оформянето на документите за ЕС.

Фирмите, свързани с босовете, искали помощи за земеделие, декларирайки, че притежават част от терени, с които в действителност не разполагали. Никой обаче не се потрудил да направи проверки. Според властите става въпрос за колосална измама, която можело да бъде спряна с контролни проверки.

Между 2010 и 2017 г. ЕС налял над 10 млн.евро в сметките на 151 земеделски фирми и част от парите отишли към България и Литва.

Сподели:

Коментари (0)

Британски полковник: Армията на Путин е на ръба на колапса

Британски полковник: Армията на Путин е на ръба на колапса

Хамиш де Бретон Гордон пише, че руските въоръжени сили са в дълбок упадък, за което говорят данни, че ранени затворници, много от които без ръце или без крака, са принудително изпращани обратно на фронта.

Али Хаменей  заплаши САЩ със силен удар

Али Хаменей заплаши САЩ със силен удар

Изявлението на 86-годишния аятолах е най-директната заплаха, отправяна от него досега, посочва АП. Изказването му бе разпространено от иранската държавна телевизия.

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

ISW: Украинските войски са напреднали в Харковска и Донецка области

В същото време окупаторите са постигнали успех на Покровското и Гуляйполското направление. Това се посочва в новия отчет на американския Институт за изследване на войната