Антикорупционната комисия е изпратила днес до спецпрокуратурата заверени копия от подадените декларации за имущество и интереси от Кирил Петков, в качеството му на служебен министър на икономиката. Това съобщиха от КПКОНПИ, цитирани от БТА. Искания до КПКОНПИ са били получени с писмо на 23 ноември. От комисията припомнят, че, според закона, пред КПКОНПИ се подават само декларации за имущество и интереси. Комисията не приема и не съхранява декларации за несъвместимост.
Те се подават пред органа по избора или назначението - в случая пред президента.
Още от Закон и ред
ЕС ще разполага от неделя с правомощия да прилага знаковия си закон за изкуствения интелект
Новите правила забраняват използването на AI за предиктивна полицейска дейност, системи за разпознаване на емоции на работното място или в училищата, както и AI, който манипулира човешкото поведение
Симона Пейчева: Съдействам на разследването за смъртта на Владимир Янков, не се укривам
"Моля всички медии да се въздържат от разпространяване на неверни твърдения и внушения, които засягат не само моето име, но и близките ми"
Министър Демерджиев: Има заподозрени за убийството на бизнесмена Владимир Янков
По думите му, към момента няма данни шампионката по художествена гимнастика Симона Пейчева да е замесена