14 Април, 2026

Кралицата на Испания солидарна с трагедията на Украйна, Сакскобурготски обслужва с мълчанието си руските интереси

Кралицата на Испания солидарна с трагедията на Украйна, Сакскобурготски обслужва с мълчанието си руските интереси

Кралица Летисия и Симеон Сакскобурготски, Украйна, война, подкрепа за Русия, мълчание, вишиванка

Кралицата на Испания Летисия демонстрира в Мадрид подкрепа на борбата на Украйна срещу руската агресия. Испанската кралица намери специфичен начин на 3 март да покаже съпричастност с украинците в борбата им за свобода. Тя се появи със стилен черен панталон и вишиванка - традиционна украинска бродирана блуза.

В същото време Симеон Сакскобурготски, наследник на българската монархическа династията запази вече втора седмица от началото на войната пълно мълчание. Реално така той подкрепя руската агресия и режима в Кремъл. На официалната страница на Сакскобурготски няма и дума за войната, но ясно се вижда, че само преди дни, докато в Украйна руснаците убиваха невинни и разрушаваха градове и села, нашият монарх е позирал на свецко събитие с политици, по време на откриване на изложба в галерията на Вежди Рашидов. Поведението на Сакскобурготски едва може да изненада българите, защото през последните години при всеки нов опит за световни санкции срещу Русия, той се обявяваше против и никога не осъди анексията на Крим. Според анализатори русификацията на България започва от неговото правителство, което размрази и корупционния проект "Белене".

Сподели:

Коментари (0)

Оригинални знамена и оръжия на въстаници в изложба за 150-годишнина от Априлското въстание

Оригинални знамена и оръжия на въстаници в изложба за 150-годишнина от Априлското въстание

Сред тях са знамената, поръчани от революционера Георги Бенковски, както и Карловското знаме, свързано с дейността на Васил Левски и Карловския революционен комитет

Натоварени пътища към София, близо 200 хил. коли се прибират в столицата

Натоварени пътища към София, близо 200 хил. коли се прибират в столицата

По-рано днес в тунел „Витиня“ аварира камион, което блокира движението и образува километрични опашки. Въпреки че движението беше частично възстановено в изпреварващата лента, трафикът е изключително забавен.

Задържаха водач на камион, блокирал умишлено движението в тунел "Витиня"

Задържаха водач на камион, блокирал умишлено движението в тунел "Витиня"

Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ започват проверка на транспортната фирма. От институциите заявиха, че ще реагират строго на такива действия.