28 Април, 2025

Кръмъл отговори на Борис Джонсън: Сравнението на Путин с Хитлер е оскърбително и недопустимо

Кръмъл отговори на Борис Джонсън: Сравнението на Путин с Хитлер е оскърбително и недопустимо

Дмитрий Песков

Британският външен министър коментира, че руският президент ще използва Световното по футбол както Хитлер Олимпиадата през 1935

Кремъл обяви, че коментарът на британския външен министър Борис Джонсън, че Владимир Путин иска да използва Световното първенство по футбол в Русия като Адолф Хитлер Олимпиадата в Германия през 1936 г. е отвратителен, съобщават АФП и руски медии, пише news.bg.

Отвратително изявление. Не подобава на външен министър на държава. Безусловно това е оскърбително и недопустимо, каза говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.

Джонсън се съгласи с британски депутати, че "Путин ще използва първенството по начина, по който го направи Хитлер с Олимпиадата през 1936 г." за пропаганда.

"Мисля, че сравнението с 1936 г. е напълно точно", отговори министърът, като очаква Путин да "славослови това спортно събитие".

Разменените коментари идват на фона на ескалиралата словесна война между Русия и Великобритания във връзка с отравянето на бившия руски агент Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия в английския град Солсбъри на 4 март.

Джонсън също призова Русия да гарантира безопасността на английските фенове на първенството.

Песков каза още, че Кремъл разчита на елементарна политическа логика и мъдрост от държавите в Европа, след като премиерът на Великобритания Тереза Мей ще се опита да убеди ЕС да приеме мерки срещу Русия.

Сподели:

Коментари (0)

Израел нанесе удар срещу Бейрут, напрежението с „Хизбула“ ескалира

Израел нанесе удар срещу Бейрут, напрежението с „Хизбула“ ескалира

Поразена е сграда, използвана от терористите за складиране на ракети

Кардиналите от Католическата църква, които вече са в Рим, ще се срещнат, за да обсъдят избора на  папа

Кардиналите от Католическата църква, които вече са в Рим, ще се срещнат, за да обсъдят избора на папа

Засега няма дата за началото на конклава, който ще се проведе при закрити врати в Сикстинската капела. Най-ранната възможна дата би била 5 май.

Aрести в цяла Франция след нападенията срещу затвори

Aрести в цяла Франция след нападенията срещу затвори

Президентът Еманюел Макрон обеща, че нападателите ще бъдат „намерени, съдени и наказани“