24 Декември, 2025

Красимир Ципов: Парламентът има готовност за извънредни заседания, ако се наложат спешни законопроекти

Красимир Ципов: Парламентът има готовност за извънредни заседания, ако се наложат спешни законопроекти

Красимир Ципов

Ако има необходимост и внесени спешни законопроекти, най-вече за предложените нови социално-икономически мерки, парламентът има готовност за извънредни заседания и приемане на законопроекти, заяви пред БНР Красимир Ципов, заместник-председател на парламентарната група на ГЕРБ. 

„Има необходимост от промени в законите в социалната сфера, ако има необходимост ще променим действащото законодателство и по отношение на предложените икономически мерки“, отбеляза той в предаването „Преди всички“. 

По повод продължаващите антиправителствени протести Ципов заяви: 

„Категорично смятаме, че има нужда от диалог и че от протеста следва да се заявят искания, които са насочени именно към това как да преминем и през здравната криза, защото виждате през последния месец с повече от няколко хиляди се установиха случаите на заразени лица“. 

„До изборите предстоят малко повече от 6 месеца, в момента, в който се завърти т.нар. парламентарна рулетка с мандати, това ще отнеме няколко седмици и със сигурност предсрочни избори ще се произведат не повече от 2 месеца и половина от редовните. А в тази сложна обстановка и в България, и в Европа, и в света смятаме, че е безотговорно да предприемем такива стъпки и действия…И ние сме заинтересовани да се отиде колкото се може по-скоро на избори, защото ГЕРБ винаги е готова за такива избори, но смятаме, че в тази ситуация, която е не само в страната, но и международната обстановка, не ни дава възможност да мислим в тази посока“, коментира депутатът. 

„Очакванията ни в парламента са да няма оставка на правителството и предсрочни избори“, каза още той. 

„А протестиращите да кажат каква е алтернативата, която очакват“ относно исканията си за оставка на премиера и главния прокурор, посочи Красимир Ципов. 

По повод конфликта между правителството и президента депутатът изтъкна, че не е чул позицията на държавния глава спрямо обвиненията срещу бизнесмена Васил Божков: 

„Напротив, в самото начало чухме, че той (Румен Радев – б.р.) дава повече доверие на изявленията на Божков, а не на прокуратурата…Защото това е тема, която интересува българските граждани“.



Сподели:

Коментари (0)

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

Българската страна заяви готовност да съдейства за осигуряването на необходимите количества при спазване на техническите и логистичните възможности

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета