17 Юни, 2026

Красимир Вълчев: На този етап не се предвижда отмяна на изпитите

Красимир Вълчев: На този етап не се предвижда отмяна на изпитите
Красимир Вълчев

От понеделник над 90% от училищата ще стартират дистанционно обучение

Над 90% от училищата ще стартират различни форми на дистанционно обучение от понеделник, потвърди образователният министър Красимир Вълчев. На този етап няма да се пишат отсъствия.

Вълчев каза, че си остава предизвикателство за децата, в чиито семейства няма отношение по принцип към образованието. И коментира, че и при дистанционната форма на образование е важна ролята на родителите.

"До днес имаме 12 неприсъствени дни заради грипните вируси. С тези нови 10 дни ще станат 22. Във всички случаи отиваме във варианта, в който няма да е достатъчно учебното време за пълноценно усвояване на материала. По всяка една дисциплина имаме 60% преподаване на нови знания и 40% затвърдяване на знания", обясни той.

Целта на дистанционното обучение е да се минимизират загубите на учебния материал. Ще се наблегне на упражненията. 

"Оптимистично съм настроен, тъй като ми докладват, че над 90% от училищата още от понеделник ще стартират с различни форми на дистанционно обучение. Те най-общо са две – виртуална класна стая или възлагане на задачи и самоподготовка. Надяваме се до вторник-сряда да обхванем почти всички деца, заяви Вълчев пред Нова телевизия.

Той каза, че на този етап не се предвижда отмяна на изпитите.
Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)