29 Април, 2026

Красимир Велчев: В изказването на Румен Радев имаше изключителна злоба

Красимир Велчев: В изказването на Румен Радев имаше изключителна злоба

Красимир Велчев

Целта на опозицията е да събори правителството, но нямат идея какво ще правят след това, заяви заместник-председателят на ПГ на ГЕРБ

При военните няма диалог, а заповед, но Румен Радев вече не е военен, а е президент. В изказването на Радев имаше изключителна злоба. Дали не намеква, че е време за президентска република. Това заяви по Канал 3 заместник-председателят на ПГ на ГЕРБ Красимир Велчев. 

По думите му има елемент на изнудване към Борисов по време на европредседателството. "Целта на опозицията е да събори правителството, но нямат идея какво ще правят след това. БСП използват Радев, защото е с висок рейтинг. Определени кръгове в България се стремят да съборят доверието в различни институции. Как няма да слуша министрите си Борисов, като работи с тях, как да не чуваме европейските лидери", допълни Красимир Велчев. 

Според него е необходимо за Истанбулската конвенция да се съберат най-много мнения от кръгли маси. "Правилно е да обърнем решението към Конституционния съд. Ако съдът отхвърли конвенцията, тогава става дума за трети пол. Много решаващо за нас е мнението на Българската православна църква, няма министър-председател, който да е направил толкова много за църквите, Борисов помогна и на джамии", каза още Красимир Велчев.
Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

"И в Европа сме в две различни семейства"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт