15 Май, 2026

Красимир Янков: Логично е най-голямата опозиционна партия да има представители в КЕВР

Красимир Янков: Логично е най-голямата опозиционна партия да има представители в КЕВР

Красимир Янков

Според експерта Еленко Божков почти е сигурно, че в комисията ще се запази статуквото

До края на седмицата БСП ще внесе предложенията си за членове на КЕВР. Това каза по БНТ депутатът от левицата Красимир Янков. Надявам се, че предложенията на Съвета по енергетика ще бъдат одобрени от ръководството на БСП, добави той. 

Логично е най-голямата опозиционна партия да има своите представители в КЕВР. В тази комисия се формира и държавническо отношение към решенията. Трябва да бъде защитен общественият интерес, който е свързан с цената на тока, каза още социалистът.

Според експерта Еленко Божков, който е бивш член на КЕВР, "тяхната ангажираност (на членовете на комисията) - политическа или корпоративна, доведе до това, че те направиха три много важни грешки". Според него почти е сигурно, че ще се запази статуквото.

Сподели:

Коментари (0)

Демерджиев за свалената охрана на Борисов и Пеевски: Хората ще са равни пред закона

Демерджиев за свалената охрана на Борисов и Пеевски: Хората ще са равни пред закона

Вътрешният министър очаква доклад от директора на главна дирекция национална полиция по случая "Петрохан", за който твърди, че има нови факти

ДБ осъди отказа на България да участва в трибунала за руските престъпления

ДБ осъди отказа на България да участва в трибунала за руските престъпления

Позицията на правителството на Румен Радев  поставя страната ни в малцинство сред нейните европейски партньори и съюзници. Това на практика е отказ да се признае официално, че Русия е агресор, а Украйна жертва, заявяват от "Демократична България"

Шествие на мотористи блокира основни пътища в страната

Шествие на мотористи блокира основни пътища в страната

Цялото околовръстно на Пловдив е блокирано до 19:00 ч. Недоволството ескалира след като бяха вдигнати застрахователните премии, според мотористите, с над 70–80% до 100%.