16 Януари, 2026

Красимир Янков: Питайте Нинова кой в БСП иска голяма коалиция с ГЕРБ

Красимир Янков: Питайте Нинова кой в БСП иска голяма коалиция с ГЕРБ

Красимир Янков

Хората в Габрово не излязоха заради апартаментите, а защото е застрашен живота и дома им, посочи още червеният депутат

Не сме притеснени за това, че АБВ се регистрира като "Коалиция за България". Това заяви в студиото на Нова ТВ депутатът от БСП Красимир Янков.
Що се отнася до това, склонни ли сме на коалиция с ГЕРБ, той бе лаконичен: Ние не бихме направили компромис за голяма коалиция с ГЕРБ. Но питайте Нинова дали има хора в БСП, които искат такава коалиция.

По отношение на скандалите с "Апатратемн гейт" позицията на социалиста е, че всички политици трябва да минат на проверка за имотното си състояние и той е готов и спокоен, ако го проверяват. 

Аз отдавна съм казал, че политиците на прехода трябва да си ходят. Именно политиците на прехода са тези, които зададоха такъв модел на "Апартамент гейт". Но дневният ред на хората е друг, те не излязоха на протести заради апартаментите. Хората излязоха на протест в Габрово, те реагират заради заплахата, която имат за живота си, за дома си, за имуществото си. Всички управляващи носят вина за този проблем, който е повече от 15 години. Подходът на управляващите да няма такова напрежение като в Габрово е грешен.

Към тези, които протестират в момента в Габрово, са обърнати мощните средства на полицията. Тук става дума за националната ни сигурност. Въпросът е много голям и сериозен. Днес Габрово е Варна, Стара Загора, София...и краткосрочните мерки срещу битовата престъпност, няма да решат този тежък проблем, коментира червеният депутат.

Красимир Янков изрази своето мнение и по евролистата на БСП и нежеланието на ръководството на партията в нея да бъде лидерът на ПЕС Сергей Станишев.
Имаше допитване от партията и съответно имаше номинации. Аз ще подкрепя това, което е решила партията, а не това, което ще предложи ръководството. И тук не става дума само за Сергей Станишев. Сега на ход са издигнатите членове на партията, които са посочени чрез тези номинации. Това са подготвени и почтени хора. Проблемът с евролистата ще се реши на предстоящия пленум, след който партията ще излезе сплотена и с желание за победа. Кирил Добрев не случайно заяви, че подава оставка, ако не спечелим евровота, аргументира позицията си социалистът.

Сподели:

Коментари (0)

Застудява със студен вятър, дъждът от север ще се обръща в сняг

Застудява със студен вятър, дъждът от север ще се обръща в сняг

Температурите ще спадат и към 14 ч. ще са от минус 3° - минус 2° в североизточните до 8°-10° в крайните югозападни райони, в София – около 8°

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.