Русия изтъква като основни пречки пред мирните преговори забраната за такива, наложена с указа на президента Зеленски, както и украинските инициативи, показващи, че Киев е "напълно откъснат от съвременните реалности"
Представителят на руското МВнР на Русия Алексей Полишчук отново заяви от името на президента Путин, че Русия е съгласна да преговаря за решаването на конфликта в Украйна, предават прокремълски медии.
Много държави изразиха готовност да домакинстват на евентуални бъдещи преговори за разрешаване на конфликта в Украйна. На първо място това е нашият съюзник Беларус, посочи дипломатът пред ТАСС.
Полишчук добави, че Руската федерация е благодарна на „партньорите за тяхната готовност да предоставят посреднически услуги и да предоставят места“.
„Сега обаче основният въпрос не е къде точно ще се водят преговорите, а с кого и за какво можем да говорим и да се договорим“, завърши той.
Според Кремъл основните пречки пред мирните преговори са забраната за такива, наложена с указа на Владимир Зеленски, както и украинските инициативи, показващи, че Киев е "напълно откъснат от съвременните реалности".
За Путин Зеленски вече е нелегитимен на поста президент.
Още от Свят
Стоянов: България няма да налага вето на 21-ия пакет санкции срещу Русия, само искаме изваждане на определени лица от списъка
„България изказва определени резерви за определени лица от този списък, потвърдихме тази позиция“
Новата структура на властта в Иран след Хаменей - ще продължи ли доминацията на силовите структури
Експертът Моджтаба Наджафи очаква да избухне вътрешен конфликт в Революционната гвардия
Международно летище във Флорида се преименува на „Президент Доналд Джей Тръмп интернeшънъл“
Президентският самолет е бил първият, кацнал на летището след промяната на името