5 Декември, 2025

Кремъл изфабрикува нов фейк: Киев подготвя операция, за да провокира война Русия-НАТО

Кремъл изфабрикува нов фейк: Киев подготвя операция, за да провокира война Русия-НАТО

снимка: архив Faktor.bg

Причината за тези действия на Зеленски е проста – ВСУ търпят съкрушително поражение. Разгромът на армията вече не е на тактическо ниво, а придобива стратегически характер, твърди гласът на Лавров

Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова твърди, че Украйна подготвя операция под чужд флаг в Румъния и Полша, използвайки ремонтирани руски дронове. Поредният фейк гласът на Лавров публикува в Telegram.

"Днес няколко унгарски медии съобщиха за плановете на Зеленски да извърши диверсии в Румъния и Полша с цел да обвини Русия за тях. Така на Банкова (на ул. "Банково" в Киев се намира сградата на президентството на Украйна) подготвят своя "Глайвицки инцидент" (активно мероприятие на немските тайни служби под кодовото наименование "Консерви“, извършено на 31 август 1939 г., което се приема за началото на Втората световна война) с цел да създадат Casus belli (причина за война) за война между Русия и НАТО", посочва още тя.

"Съдейки по наличната информация, планът на киевския режим е следният:

1. Да ремонтират няколко свалени или прехванати руски БПЛА.

2. Да ги оборудват с бойно оръжие.

3. Да насочат управляваните от украински специалисти БПЛА под формата на "руски дронове“ към големи транспортни центрове на НАТО в Полша и Румъния.

4. Едновременно с това да проведат дезинформационна кампания в Европа с цел да обвинят за всичко Москва.

5. Да разпалят въоръжен конфликт между Руската федерация и НАТО".

"За целите на тази провокация на 16 септември на полигона Яворовски в Западна Украйна, където се намира Международният център за миротворчество и международна сигурност на Националната академия на името на хетман Петър Сагайдачный, вече са доставени руски БПЛА "Геран“. Те са ремонтирани по-рано във Лвов в завода "ЛОРТА“.

"Както пишат унгарските журналисти, причината за тези действия на Зеленски е проста – ВСУ търпят съкрушително поражение. Разгромът на армията вече не е на тактическо ниво, а придобива стратегически характер".

"Ако всичко това се потвърди, трябва да признаем: никога в съвременната история Европа не е била толкова близо до началото на Третата световна война", посочва в заключение Захарова, цитирана от "Фокус".

В петък (27 септември) президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че главнокомандващият на въоръжените сили на Украйна Александър Сирски му е докладвал за инциденти с дронове на украинско-унгарската граница.

Сподели:

Коментари (0)

Украйна порази едно от най-големите химически предприятия на Русия

Украйна порази едно от най-големите химически предприятия на Русия

„Заводът е критично важна част от военно-промишления комплекс на врага с производствен капацитет над 1 милион тона амоняк и до 1,4 милиона тона амониева селитра годишно", съобщи Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна

Главнокомандващият: НАТО се стреми да бъде по-проактивна пред руските хибридни атаки,  да създаде дилеми за Кремъл

Главнокомандващият: НАТО се стреми да бъде по-проактивна пред руските хибридни атаки, да създаде дилеми за Кремъл

Европейските страни алармираха за нарастваща вредна активност от страна на Русия, включително саботаж на железопътни линии в Полша, палежи и кибератаки

Белият дом: 7 украински деца са върнати от Русия със съдействието на Мелания Тръмп

Белият дом: 7 украински деца са върнати от Русия със съдействието на Мелания Тръмп

Първата дама на САЩ уверява, че нейната привързаност към осигуряването на безопасното връщане на децата при техните семейства е непоколебима.