23 Август, 2026

Кремъл за изявлението на Юлия Скрипал: Може да е под натиск

Кремъл за изявлението на Юлия Скрипал: Може да е под натиск
Дмитрий Песков

Не знаем къде се намира, при какви условия, дали правата й са спазвани и дали е дееспособна, заяви Песков

Кремъл заяви, че няма основания да вярва в достоверността на видеообръщението на Юлия Скрипал, която бе отровена с баща си през март в Англия, предаде Франс прес.

"Нямаме никакво основание да вярваме на това. Все още не знаем в какво състояние е Юлия Скрипал, не знаем дали е направила тези изявления по своя собствена воля или под натиск", каза пред журналисти говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.

"Не знаем къде се намира, при какви условия, нито дали правата й са спазвани и дали е дееспособна", добави Песков. Той отново нарече аферата Скрипал "безпрецедентна международна провокация" на Великобритания срещу Русия.

Трийсет и три годишната Скрипал се появи вчера във видео на агенция Ройтерс, в което казва, че иска да се върне в Русия след възстановяването си.

Тя отказа помощ от руското посолство във Великобритания, като съобщи това чрез заявление в Ройтерс.
Рускинята отбеляза още, че баща й, който е бивш полковник от Главно разузнавателно управление (ГРУ), има нужда от още време за възстановяване. „Благодаря за предложената помощ от руското посолство, но в момента не искам да ползвам услугите им“, допълни тя, като каза, че има намерение да се върне в Русия.

„Надявам се след време да се върна у дома в родината си. След като се събудих след 20-дневна кома разбрах, че и двамата сме били отровени. Все още не мога да повярвам, че сме били нападнати по този начин. Шокира ме самият факт, че е използван нервнопаралитичен газ. Късметлии сме, че оцеляхме след този опит за убийство", споделя тя.

"Днес реших да пропусна рехабилитацията си и да направя това изявление, за да изясня някои въпроси. Моля всички да уважават личния ми живот и този на баща ми, тъй като ни трябва време да се възстановим", апелира в интервюто си Юлия Скрипал.
Сподели:
Естония: Русия иска да пречупи духа на украинската нация

Естония: Русия иска да пречупи духа на украинската нация

Противоречиви сигнали към Киев след забраната на Зеленски на руското анимационно филмче "Маша и мечока"

„По-добре би било, ако той беше на мястото на скелета“: Сибига заявява, че ще ускори края на войната

„По-добре би било, ако той беше на мястото на скелета“: Сибига заявява, че ще ускори края на войната

Единствената пречка пред мира остава Путин, което задължава Украйна да засили максимално усилията за постигане на мир, смята външният министър на Украйна

Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза

Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза

Двете държави се състезават, за да видят коя може да построи по-бързи дронове в битката за надмощие в кървавия конфликт

Коментари (0)