19 Април, 2026

Кремъл призна, че с атаките срещу инфраструктурата иска да принуди Украйна за преговори

Кремъл призна, че с атаките срещу инфраструктурата иска да принуди Украйна за преговори

Дмитрий Песков

Песков нападна „действията на киевските власти“

Кремъл обяви, че украинските градове са останали без осветление и отопление заради „действията на киевските власти“, които отказват преговори по формулата на Русия.

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че Русия атакувала само тези обекти от инфраструктурата, които "пряко или косвено са свързани с военния потенциал на Украйна и украинския режим".

По думите му, цитирани от контролираната от Кремъл агенция ТАСС, липсата на осветление и отопление е последица от действията на украинските власти, които "не желаят да решат проблема".

"Нежеланието на украинската страна да реши проблема, да започне преговори, още повече действията на украинската страна, свързани с отказа от съгласувани тълкувания на текста и т. н., всичко това са последствия и за това също трябва да се говори", коментира Песков.

Превод Faktor.bg
Сподели:

Коментари (0)

След 24-часово преследване заловиха 2 тона кокаин край бреговете на Коста Рика

След 24-часово преследване заловиха 2 тона кокаин край бреговете на Коста Рика

След изтощителна гонка в Тихия океан, продължила около денонощие, властите в Коста Рика заловиха моторница с близо 2 тона кокаин

Стрелба по търговски кораби в Ормузкия проток

Стрелба по търговски кораби в Ормузкия проток

Организацията за морска сигурност последно беше съобщила за атака в близост до Персийския залив на 7 април.Общо са регистрирани 30 инцидента, засегнали плавателни съдове.

Спасителна операция в Китай: 89-годишна се спускала от 27-ия етаж

Спасителна операция в Китай: 89-годишна се спускала от 27-ия етаж

Пенсионерката попаднала в капан в собственото си жилище, защото случайно се заключила в спалнята си, като била оставила мобилния си телефон в хола