1 Август, 2026

Кремъл: Владимир Путин ще отговори с правилните фрази на думите на Зеленски "Крим е на Украйна"

Кремъл: Владимир Путин ще отговори с правилните фрази на думите на Зеленски "Крим е на Украйна"

:

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков изрази увереност, че държавният глава на Руската федерация Владимир Путин ще намери правилните думи за разговор с президента на Украйна Володимир Зеленски, ако двамата проведат среща, предава TACC, цитирана от "Фокус".
В навечерието на посещението си в Берлин украинският президент Володимир Зеленски даде интервю за германското издание BILD, в което разказа как ще започне разговор с Владимир Путин в случай на среща между двамата президенти. „Да започнем с това, Донбас и Крим принадлежат на Украйна".

Пред журналисти Песков потвърди, че е прочел казаното от Зеленски. „Не се съмнявам, че президентът Путин винаги започва да общува с правилните фрази. В случай, че такава комуникация [със Зеленски] се случи някога, не се съмнявам, че той [президентът на Руската федерация] също ще започне да общува с правилните фрази", увери Песков.

Русия се противопоставя на стъпките, които може да внесат допълнително напрежение в Близкия изток , заяви още Дмитрий Песков, коментирайки решението на Пентагона да изпрати още 1000 американски военнослужещи в региона.
„Чухме за това (намерение) от съобщенията в медиите. Призоваваме всички страни към сдържаност. Предпочитаме да не виждаме подобни стъпки, които може да внесат допълнително напрежение в този и без това неспокоен регион“, заяви той
По-рано действащият министър на отбраната на САЩ Патрик Шанахън съобщи, че странатата изпраща допълнителен брой военнослужещи в Близкия изток. Разполагането на около 1000 военнослужещи е за отбранителна цел, с оглед заплахите от страна на Иран, поясни Шанахън.

Сподели:
Неапол беше разтърсен от силно земетресение, жители в паника излязоха по улиците

Неапол беше разтърсен от силно земетресение, жители в паника излязоха по улиците

Според местните медии това е едно от най-силните трусове, регистрирани някога в района

Тръмп: САЩ могат да получат достъп до почти всички украински редкоземни ресурси

Тръмп: САЩ могат да получат достъп до почти всички украински редкоземни ресурси

Американският президент добави, че потенциалната стойност на споразумението може да надхвърли 300 милиарда долара

Руски съд издаде задочно заповед за арест на Жанна, дъщерята на Борис Немцов

Руски съд издаде задочно заповед за арест на Жанна, дъщерята на Борис Немцов

"Вече съм известна", написа тя и добави, че току-що е пристигнала в германския град Бон, където през 2015 г. основа Фондацията за свобода

Коментари (0)