7 Декември, 2025

Кремъл с нова порция пропаганда - обвини САЩ в ескалация на напрежението

Кремъл с нова порция пропаганда - обвини САЩ в ескалация на напрежението

Дмитрий Песков

Кремъл съзира в новата база за противоракетна отбрана в Полша заплаха за Русия

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков остана верен на своята пропагандна риторика срещу Запада. Днес той заяви, че откриването на новата база за противоракетна отбрана в Полша е част от опитите за сдържане на Русия чрез приближаване на американска военна инфраструктура до нейните граници, предаде Ройтерс, цитирано от БТА.

Американската база в Реджиково (Северна Полша) е част от по-широкия противоракетен щит на НАТО, който алиансът твърди, че е способен да прехваща балистични ракети с малък и среден обсег.

Песков заяви, че руският президент Владимир Путин се е противопоставял на плановете за изграждането на базата още в началото на века, когато Джордж Уокър Буш е президент на САЩ. Той допълни, че Путин тогава е настоявал, че САЩ лъжат в твърденията си, че целта на обекта е прехващането на потенциални ирански ракети.

„Президентът Путин беше прав. Тези планове продължават да се прилагат. Това е напредване на американската военна инфраструктура на европейска територия към границите ни“, изтъква говорителят на Кремъл.

„Това не е нищо друго, освен опит да се сдържа нашият военен потенциал и, разбира се, това ще доведе до приемането на съответните мерки, за да се осигури паритет“, допълни Песков, без обаче да уточни какви по-точно мерки ще предприеме Русия в отговор.
Сподели:

Коментари (0)

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

"Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел."

Задоволство в Кремъл - в новата си стратегия САЩ вече не наричат Русия "пряка заплаха"

Задоволство в Кремъл - в новата си стратегия САЩ вече не наричат Русия "пряка заплаха"

"Като цяло това контрастира с подхода на предишни американски правителства", констатира говорителят на Путин.

Защо Вашингтон  дава 10 млн. долара за главата на Фатеме Садегиан?

Защо Вашингтон  дава 10 млн. долара за главата на Фатеме Садегиан?

Тя е част от групата „Шахид Шуштари“, която според американското разузнаване  е извършвала кибератаки с цел шпионаж и нарушаване на работата на правителствени служби и търговски компании