20 Февруари, 2026

Кремъл се закани, че ще има контрамерки срещу НАТО

Кремъл се закани, че ще има контрамерки срещу НАТО

Дмитрий Песков

Членството на Финландия в Алианса е "посегателство срещу сигурността на Русия", пропагандират говорителят на Кремъл

Кремъл заклейми членството на Финландия в НАТО като "посегателство срещу нашата сигурност" и заяви, че ще предприеме контрамерки, предаде АФП.

"Кремъл смята, че това е последното изостряне на ситуацията", заяви пред репортери говорителят на Кремъл Дмитрий Песков. 

"Разширяването на НАТО е посегателство срещу нашата сигурност и националните интереси на Русия", изтъкна той.

И този път говорителят на Кремъл остана верен на пропагандната риторика, сочейки НАТО като най-големия враг, който заплашва Русия. И това е причината да има ответна реакция на Москва. 

"И това ни принуждава да предприемем контрамерки... в тактически и стратегически план". Той не предостави повече подробности.

Сподели:

Коментари (0)

Киев: Няма да приемем ограничено членство в Европейския съюз

Киев: Няма да приемем ограничено членство в Европейския съюз

„Украйна ще бъде пълноправен член на Европейския съюз, защото го заслужава“, подчерта заместник-началникът на офиса на президента

Експерт: Русия върви към поражение

Експерт: Русия върви към поражение

Войната, която първоначално се характеризираше с маневри, при които руските войски се опитваха да използват скорост и внезапност, се превърна във война на подготвена отбрана,

Андрей Гюров към ЦИК: Може да разчитате на пълно съдействие

Андрей Гюров към ЦИК: Може да разчитате на пълно съдействие

"Ние сме решени да проведем добър и честен процес на тези предварителни избори", заяви служебният премиер