Руските сили са поели контрола над село Веселе (Весьолое) в източната част на Донецка област в Украйна, гласи изявление на руското министерство на отбраната, предаде Ройтерс.
Ведомството не предостави подробности за селището. Село със същото име, в което живеят около 100 души, се намира на 20 км североизточно от контролирания от Русия град Бахмут в район, в който се наблюдават интензивни боеве.
Министерството съобщи само, че селото е било превзето с помощта на това, което нарече активни усилия на части от южната военна група на Русия, предаде БТА.
"На Донецкото направление, в резултат на успешни активни действия на подразделенията на група войски "Юг", е освободено селището Весьолое в Донецката народна република", се казва в съобщението, предаде ТАСС.
Още от Свят
Ратклиф вече е напуснал Москва, САЩ поискали Украйна да не атакува Русия докато трае визитата му
Твръди се, че веднага след самолета на Ратклиф от Москва е излетял и самолет на спецотряда „Русия“
Канада въвежда ответни мита за редица американски стоки - между 15% и 50%
„Да купуваме канадски стоки има повече смисъл от всякога“, подчерта финансовият министър Шампан
Сикрет сървис: Запознати сме с клип от иранските медии със заплахи за живота на малкия син на президента - Барън Тръмп
Откакто САЩ ликвидираха аятолах Али Хаменей иранските медии многократно са разпространявали материали със заплахи срещу живота на президента на САЩ и членовете на семейството му