7 Декември, 2025

Кремъл: Внушения са твърденията, че има руска намеса в изборите във Великобритания

Кремъл: Внушения са твърденията, че има руска намеса в изборите във Великобритания

Дмитрий Песков

Кремъл днес категорично отхвърли твърденията за руска намеса в изборите във Великобритания през 2019 г. и заяви, че подобни внушения ще имат негативно отражение върху руско-британските отношения, предаде Асошиейтед прес.

"Последователно и категорично отхвърляме всякаква възможна намеса на Русия в избори в която и да било държава, включително във Великобритания", заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков пред журналисти.

Британското правителство обвини вчера "руски сили" в опити за намеса в миналогодишните парламентарни избори в страната.

Британският външен министър Доминик Рааб заяви в писмено изявление към депутатите, че "почти сигурно" неназовани лица са се "опитали да се намесят" в изборите през декември 2019 г. чрез разпространяване в интернет на "незаконно придобити и изтекли правителствени документи". Рааб заяви също, че е "в ход криминално разследване" как документите са били получени.

Говорителката на руското външно министерство Мария Захарова вчера разкритикува изявлението на Рааб като "неясно и противоречиво" и призова Великобритания да "предостави факти" в подкрепа на твърденията.

"От една страна, няма доказателства, от друга, се споменават някакви възможни наказателни мерки", каза Захарова по време на седмичния си брифинг и допълни: "Това са две взаимно изключващи се неща", отбелязва БТА.
Сподели:

Коментари (0)

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Кийт Келог заяви по време на Форума за национална отбрана „Рейгън“, който се провежда в Калифорния, че опитите за намиране на изход от "конфликта" са в „последните си метри“, които по думите му са най-трудните.

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

„На всеки шест месеца получаваме нови планове и по някакъв начин усещам, че тук чакаме да научим какви планове ще дойдат от Вашингтон тази година. Планове трябва да идват и от Брюксел и Берлин.“

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

Макрон предупреди Китай - ще последват мита, ако не се коригира търговският дисбаланс

„Китай удря в сърцето на европейския индустриален и иновационен модел, исторически базиран на машинни инструменти и автомобили.“