Нападението вчера срещу летището в град Махачкала, административния център на руската република Дагестан, чието население е преобладаващо мюсюлманско, от протестиращи, които видимо търсеха израелски граждани, е "до голяма степен резултат от външна намеса", заяви днес говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от Франс прес.
Песков не уточни източника на тази предполагаема намеса, но ръководителят на Дагестан Сергей Меликов по-рано каза, че безредиците са били организирани от украинска територия, без да представи никакви доказателства, отбелязва АФП, цитирана от БТА.
Тази вечер руският президент Владимир Путин ще проведе среща, на която ще бъдат обсъдени "опитите на Запада да използва събитията в Близкия изток за разделяне на руското общество", добави Песков.
Още от Свят
Турция остава без F-35 заради провал на сделката с ОАЕ за С-400
Заради закупуването на руските противоракетни системи С-400, Вашингтон извади Турция от програмата за изтребители F-35, позовавайки се на опасения, че руската система може да компрометира безопасността на самолетите
Отварят шлюз и потапят шлепове, за да работи АЕЦ „Пакш“ при спаднал Дунава
Работи се и по изграждането на постоянен праг през реката между АЕЦ „Пакш“ и село Дунасентбенедек, което се намира на отсрещния бряг
Иран след призив на Тръмп за капитулация: Победихме във войната и дипломацията
По време на събитие Арагчи каза, че Иран се е съпротивлявал в продължение на дни срещу „най-голямата на пръв поглед военна сила в света“