В неделя тя за първи път спомена, че страда от „сериозно, ужасно заболяване“, като добави, че не е сигурна дали някога ще се появи отново в ефир.
Известната прокремълска руска журналистка и коментаторка Маргарита Симонян разкри, че е била оперирана и е тежко болна, предаде БТА с позоваване на ДПА.
„Преди два часа се събудих от упойка и вече си хапвам парче шоколад. Все още ми е малко трудно да пиша. Благодарности към всички, които се безпокояха и се помолиха за мен.“ - написа Симонян в платформата Х.
В социалните мрежи се появи информация, че става дума за онкологично заболяване.
В своя изява по телевизията в неделя Симонян за първи път спомена, че страда от „сериозно, ужасно заболяване“. Тогава тя добави, че не е сигурна дали някога ще се появи отново в ефир.
45-годишната журналистка е главен редактор на контролираните от Кремъл пропагандни ТВ канали „Россия сегодня“ и RT - втората излъчва на редица чужди езици, разпространявайки удобна за руския режим дезинформация.
Симонян фигурира в списък на ЕС със санкционирани лица, съставен след началото на пълномащабната руска инвазия в Украйна през 2022 година.
Още от Свят
Фон дер Лайен обяви посещение в Гренландия в подкрепа на нейната автономност
На фона на заплахите на Тръмп, председателят на Европейската комисия обеща по-рано през 2026 година значително увеличаване на инвестициите на ЕС в северния остров
Украйна удари командни пунктове, ремонтна база и контролен обект за дронове в Крим
Ударени са и струпвания на руски персонал близо до Новопетровка в Запорожка област и Восход в Крим
Русия обяви експулсирането на временно управляващия румънското посолство
Румънски медии и агенция ТАСС съобщиха, че временно управляващата посолството на Румъния в Москва Лилияна Бурда е извикана да се яви на 27 август в Министерството на външните работи на Русия